wine winetricks hata çözüm ne yapmaliyim nasıl olur wineprefix 32 bit yapmak

Ubuntu You are using a 64-bit WINEPREFIX Hatası – Wine

Ubuntu You are using a 64-bit WINEPREFIX Hatası – Wine

Ubuntu’da You are using a 64-bit WINEPREFIX. If you encounter problems, please retest in a clean 32-bit WINEPREFIX before reporting a bug. Hatasının nedeni, Winetricks konfigürasyonunun 64 bit olarak kurulmuş olmasından kaynaklanmatadır. Yani wine’a kuracağınız programlar 64 bit bir işletim sistemine kuruluyormuş gibi ayarlanıyor. Bu sorunun çözümü yok, sadece uyarı veriyor 64 bitte kullandığınıza dair. Eğer 64 Bit olarak kullanacaksanız devam edebilirsiniz. Fakat 64Bit kullanmak zorunda değilseniz ve 32bit olarak değiştirmek istiyorsanız. Wine’a kurduğunuz tüm uygulamalardan ve programlardan vazgeçmeniz gerekecek!

 

Değişikliği yaparsanız kurulan uygulamalar ve yapılan tüm ayarlar silinir! Tekrar yüklemeniz gerekir.

Değişikliği yapmak için;

sudo rm -r ~/.wine

Bu kod ile, yapılmış wine konfigürasyonunu silmiş oluyoruz. Eğer farklı bir yol kullanmış iseniz; değişikliği yapmalısınız.

WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine winecfg

Bu komut ile yeni Wine Konfigürasyonu tanımlamış oluyoruz. 32 bit olarak istediğiniz paketleri ve uygulamaları kurmaya başlayabilirsiniz.


Emre AKKAYA

Emre AKKAYA

1992 Ankara doğumlu.  Lise öğreniminden itibaren yazılım üzerine yoğunlaşmış Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede MYO'da 2 yıl bilgisayar programcılığı üzerine öğrenim görmüş, 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana PHP üzerine çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Web sitelerinin temel yapı taşı olan, MySQL, javascript gibi alanlarda da kendini geliştirmektedir.

Benzer Gönderiler

Yorumlar