ubuntu phone ubuntu phone telefon yeni aquaris bq inceleme facebook resim

Ubuntu Phone BQ Aquaris - İnceleme

Ubuntu Phone BQ Aquaris - İnceleme

Ubuntu Phone geçtiğimiz yıllarda adını duyurmuştu. Linux kullanıcılarının heyecanla beklemiş olduğu Ubuntu Phone, BQ isimli bir ispanyol firma tarafından üretime başlandı. Aquaris E4.5 modeli ile avrupada karşımıza çıkan cihaz 170€’dan satılmakta.

 

Model adından da analdığımız üzere, 4.5′ olarak üretiliyor. Çözünürlüğü 540×960. Pek bi düşük gibi sanki. 4 Çekirdekli işlemcisi ise; 1.3Ghz ile telefona güçlü bir destek sağlıyor. Ram 1GB ve 8 megapiksellik arka kamerası mevcut. Selfie çekmek için ise 5 megapiksel ön kamera bulunuyor.

Bildiğiniz üzere, telefonda Ubuntu Phone işletim sistemi yüklü. Ubuntu’nun eşsiz kalite ve faydaların mobil platformda toplandığı kullanışlı bir tür.Emre AKKAYA

Emre AKKAYA

1992 Ankara doğumlu.  Lise öğreniminden itibaren yazılım üzerine yoğunlaşmış Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede MYO'da 2 yıl bilgisayar programcılığı üzerine öğrenim görmüş, 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana PHP üzerine çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Web sitelerinin temel yapı taşı olan, MySQL, javascript gibi alanlarda da kendini geliştirmektedir.

Benzer Gönderiler

Yorumlar