jailbreak ios 8.3 ios 8.1.3 yeni jailbreak yayınlandı tweak

iOS 8.1.3 - 8.3 Jailbreak Yapmak

iOS 8.1.3 - 8.3 Jailbreak Yapmak

<<<<<< iOS 9 – iOS 9.0.1 JailBreak Yapmak İçin Tıklaıynız >>>>>>

Uzun zamandır beklenen iOS 8.1.3 ve 8.3 uyumlu Jailbreak TaiG tarafından nihayet yayınlandı. Cihazlarını apansızca güncelleyen kullanıcılar için büyük hayal kırıklığı olmuştu. Fakat 2 gün önce yayınlanan jailbreak’ı yayınlama şansını henüz yakaladım. ve anlatımını da sizlere aktarmaya çalışacağım. Umuyorum herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.

ÖNEMLİ

iTunes sürümünün 12.0.1 sürümünde olması gerekiyor. Aksi halde %20’de takılma problemi yaşayacağınız için, iTunes ile ilgili güncellemeyi veya eski sürüme dönmeyi yapmanız gerekiyor.

 

3440__red_itunes_icon iTunes 12.0.1 (32Bit)

3440__red_itunes_icon iTunes 12.0.1 (64Bit)

 

NOT: Eğer iTunes programınızda 12.0.1’den daha üst sürümde iseniz aşağıdakileri yapmanız gerekiyor.

– Görev yöneticisinden ve bildirim çubuğundan kontrol ediniz, iTunes veya Apple Software Update uygulamalarından çıkış yaparak kapatıyoruz.

– Denetim Masasından Programlar ve Özellikleri (veya Program Ekle Kaldır) kısmından iTunes programını bilgisayarınızdan siliniz. Bilgisayarı Yeniden Başlatmayın!

– Apple Software

Update Apple Mobile Device Support

 Bonjour  

Apple Uygulama Desteği

Bu uygulamaları da bilgisayarınızdan siliyorsunuz.  ve ardından bilgisayarı yeniden başlatıp, yukarıda linkini verdiğim iTunes 12.0.1 sürümünü Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yüklüyorsunuz.

 

JAIL BREAK ADIMI

– Öncelikle dosyalarınızın ve uygulamalarınızın aslında cihazınızın tam bir yedeğini alınız. Yedek almadan, bu işleme geçmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum.

– Bilgisayar ayarlarından, iCloud ayarlarına geçiş yaparak; iPhonumu veya iPad’imi bulözelliğini KAPATINIZ.

– Cihazı Uçak Moduna alınız

– Cihazı Bilgisayara bağlayınız.

TaiG Programını indiriniz

– TaiG (iOS 8.1.3 veya 8.3 için) İndir

TaiG Programını sağ tıklayıp, Yönetici olarak çalıştırınız ve Start Butonu aktif olduktan sonra START butonuna tıklayınız.

Artık jailbreak hazır….

Faydalı konular: 

iOS 8.1.2 ve öncesi için jailbreak işlemini: Buradan

Ücretli uygulamları ücretsiz indiren Tweak ve ipa lar için Buradan

Bedava ugulama satın alma için Buradan


Emre AKKAYA

Emre AKKAYA

1992 Ankara doğumlu.  Lise öğreniminden itibaren yazılım üzerine yoğunlaşmış Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede MYO'da 2 yıl bilgisayar programcılığı üzerine öğrenim görmüş, 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana PHP üzerine çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Web sitelerinin temel yapı taşı olan, MySQL, javascript gibi alanlarda da kendini geliştirmektedir.

Benzer Gönderiler

Yorumlar