ios 10.2 güncelleme yenilik ios iphone apple tv

iOS 10.2 Güncellemesi

iOS 10.2 Güncellemesi

iOS 10 çıktığından beridir bir takım sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle iMesaj uygulamasında öne çıkan sorunlar kullanıcılar açısından ciddi eleştirilere maruz kaldı. 

iOS 10.1 ile birlikte çoğuna çözüm gelse de tamamen iyileştirilmiş bir sürüm olduğu söylenemezdi. 

iOs 10.2 ile aşağıdaki yenilikler ve hata düzeltmeleri uygunlanmıştır.

TV uygulaması

Yeni MacBook Pro’nun lansmanında tanıtılan Apple’ın yeni TV uygulaması hem iOS hem de Apple TV’de çalışıyor. TV uygulaması iTunes ve yayın akışı olan uygulamalar arasında içerik keşfetmenin yeni bir yolu. Uygulama şimdilik ABD’de çalışıyor Netflix desteği yok.

SOS uygulaması

Home tuşuna 5'kez artarda basıldığında acil durum araması gerçekleşiyor. Sadece belirli ülkelerde çalışıyor şimdilik.

iPhone 7 için duvar kağıtları

iPhone 7 için muazzam bir birinden güzel duvar kağıtları da bu güncelleme ile beraber eklendi.

Yeni eklenen Emojiler

Bazı emojilerin eklendiği gibi, çoğu emoji artık daha detaylı olarak yeniden çizilmişler. Böylelikle daha efektif bir izlenim sunuyor.

Kamera

Kamera ile ilgili yapacağınız tüm ayarlar artık kayıt edilerek, bir sonraki seferde kayıt edilmiş ayarları kullanmanıza olanak tanıyor.Emre AKKAYA

Emre AKKAYA

1992 Ankara doğumlu.  Lise öğreniminden itibaren yazılım üzerine yoğunlaşmış Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede MYO'da 2 yıl bilgisayar programcılığı üzerine öğrenim görmüş, 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana PHP üzerine çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Web sitelerinin temel yapı taşı olan, MySQL, javascript gibi alanlarda da kendini geliştirmektedir.

Benzer Gönderiler

Yorumlar