instagram virüs takip etmeyenler virüs şifre instagramım sapıttı

Instagram virüsü – takipçiler artıyor

Instagram virüsü – takipçiler artıyor

Instagram’ın da bir özelliği var. Diğer uygulamalara API veriyor. Bu API’ler sayesinde profilinize erişim hakkı elde eden uygulamalar oluyor. Facebook, Twitter gibi uygulamaların erişmesinde elbette problem yok. Ancak takip etmeyenleri bulma, takipçi arttırma gibi siteler veya uygulamalar kullanıp giriş yaptıysanız kontrolünüz dışında beğenmeler, yorumlar ve takip ettiğiniz kişiler olabilir.  Buna da kısaca Instagram virüsü diyebiliriz.

Olası izin verdiğiniz uygulamalar: Takipçiler+ , Repost+ vb..

 

Bu duruma engel olmak için ilk yapmanız gereken şey, uygulamaları kaldırmak olacaktır.

İzinli uygulamalarınızın erişimini kaldırmak için Instagram  ayarlarından Uygulamalara veya Buradan direk o sayfaya erişebilirsiniz. Erişimleri iptal ettikten sonra bu bağlantıyı yok etmiş olabilirsiniz.

Bazı uygulamalar, takip etme dışında kontrol elde ediyorsa muhtemelen “şifre” bilginize de erişmiş olabilir veya Authtoken zaten bu şifre değerinde olduğundan; şifrenizi de değiştirmekte fayda vardır. O nedenle yeni bir şifre girerek tamamen bu zulümden kurtulabilirsiniz.

Bilmediğiniz, güvenmediğiniz uygulamalara erişim hakkı vermeyiniz..


Emre AKKAYA

Emre AKKAYA

1992 Ankara doğumlu.  Lise öğreniminden itibaren yazılım üzerine yoğunlaşmış Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede MYO'da 2 yıl bilgisayar programcılığı üzerine öğrenim görmüş, 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana PHP üzerine çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Web sitelerinin temel yapı taşı olan, MySQL, javascript gibi alanlarda da kendini geliştirmektedir.

Benzer Gönderiler

Yorumlar